Dlaczego tak wiele osób się poddaje?

Dlaczego tak wiele osób się poddaje?

Poddawanie się to rzecz, którą wiele osób robi na co dzień. Poddajemy się, kiedy nie możemy znaleźć tego, czego szukamy albo kiedy klienci nie chcą kupować od nas naszych produktów. Zdaniem większości, porażki są akceptowalne, o ile łatwo je sobie uzasadnią. A takich wymówek jest naprawdę wiele i brzmią całkiem logicznie. Nie ma się czasu, pieniędzy albo energii, ale przeważnie za tym wszystkim stoi tak naprawdę strach.

Nie są w stanie uwierzyć w siebie

Wiara w siebie to klucz do osiągnięcia sukcesów. Na drodze na szczyt każda osoba spotka masę ludzi, którzy w nią zwątpią. Będą kwestionować jej umiejętności, zarzucać szczęście albo dojście wszędzie za pomocą znajomości. Tylko ci, którzy znają swoją wartość i wiedzą, jak daleko mogą zająć, pogodzą się z uszczypliwymi komentarzami na swój temat. Niestety większość z nas nie wierzy w siebie. Wynika to z masy czynników, ale żaden z nich nie jest nie do pokonania. Pochodzą one z naszej przeszłości, tego, jak traktowali nas bliscy i tego, co sami sobie wmawialiśmy. Teraz czas zmienić swoją narrację.

Napotykają na pierwsze przeszkody

Przeszkody są po to, żeby nas zniechęcić. W końcu gdyby droga na szczyt była prosta i nie miała żadnych ukrytych pułapek, każdy by się na nią zdecydował. Niestety już przy pierwszej porażce większość osób się zniechęca. Błędnie zakładają, że mieli tylko jedną szansę albo skoro za teraz się nie udało, to nie mają żadnych szans w przyszłości. Tymczasem każde następne podejście będzie lepsze, bo na tym polega metoda prób i błędów. Nie da się przejść nowej ścieżki, jeśli najpierw się jej nie wyznaczy. A nie uda się to, jeśli już przy pierwszym potknięciu zawróci się i nigdy więcej nie obejrzy za siebie.

Uważają, że wysiłek nie jest warty efektów

Osiągnięcie sukcesu wymaga wysiłku, co nie jest najprzyjemniejszym rozwiązaniem dla większości osób. Przeważnie uważamy, że nie opłaca nam się starać albo dawać od siebie więcej, niż robią inni, bo wcale nie jest powiedziane, że nam się uda. W naszej głowie to tylko strata czasu, pieniędzy i energii. Tymczasem to najprostsza droga do zostania nikim. Ten, kto cały czas stoi w miejscu i za wszelką cenę unika ryzyka, nie jest osobą godną podziwu, bo rozmyślnie zarządza swoimi zasobami. Jeśli ktoś może osiągnąć coś więcej, to powinien spróbować, zanim jego życie zmieni się na tyle, że będzie mógł tylko żałować.

1 thoughts on “Dlaczego tak wiele osób się poddaje?

  1. Zawsze jest wyjście z każdej sytuacji, dlatego nigdy nie można się poddawć!

Comments are closed.