Pozytywne myślenie w praktyce: Pewność siebie jako jeden z jego przejawów

Pozytywne myślenie w praktyce: Pewność siebie jako jeden z jego przejawów

Pozytywne myślenie jest zdefiniowane przez ludzi sukcesu jako mentalne nastawienie, które dopuszcza do umysłu myśli, słowa i obrazy, które sprzyjają rozwojowi, ekspansji bogactwa i sukcesowi. Innymi słowy- wszystko w Twojej głowie, co zwiększa Twoje szanse na udane życie.

Cechuje się to postawą mentalną, która oczekuje od życia dobrych i korzystnych rezultatów. Pozytywny umysł przewiduje szczęście, radość, zdrowie i pomyślny wynik każdej sytuacji i działania. Czegokolwiek umysł oczekuje, znajduje.

Napisano wiele książek na ten temat, odbyły się niezliczone kursy i ludzie płacą dużo pieniędzy za uczestnictwo w tych nich i kupowanie tych książek. A to odzwierciedla tylko jedną rzecz; ludzie chcą osiągnąć sukces i zdają sobie sprawę, że jedynym sposobem na osiągnięcie tego sukcesu jest pozytywne lub optymistyczne nastawienie.

Samo słowo pozytywny oznacza korzystny, dobry. Zatem pozytywne myslenie to takie nastawione na dobre rezultaty. Inni mogą powiedzieć, że pozytywne myślenie cechuje kogoś, kto patrzy na jasną stronę każdej sytuacji, bez względu na to, jak niekorzystna może być. Optymizm i szczęście kojarzą się z pozytywnymi myślicielami.

Pozytywne myślenie to umiejętność, której każdy może się nauczyć i nabyć; to narzędzie, które może pomóc Ci osiągnąć cele, terminy i marzenia. Remez Sasson określił później pozytywne myślenie jako czynność przeglądu procesów myślowych i osobistych działań pod kątem obszarów wymagających poprawy i obszarów o negatywnych skutkach, a następnie używania odpowiednich narzędzi do zmiany tych myśli lub działań w pozytywny, zorientowany na cel sposób.

Zasadniczo pozytywne myślenie to identyfikowanie negatywnych myśli w twoim umyśle, radzenie sobie z nimi poprzez uświadomienie sobie, że negatywne implikacje mogą utrudniać sukces i eliminować je z naszych umysłów.

Z pozytywnym nastawieniem porażka może Cię spowolnić, ale nie powstrzyma Cię przed dotarciem do celu, który jest sukcesem.

Jednym z kluczowych przejawów pozytywnych przekonań w umysle jest pewnośc siebie. Wiąże się bowiem z pozytywnym obrazem własnej osoby.

Pewność siebie to „wiara w siebie i swoje moce lub zdolności”. To uczucie można łatwo pomylić z poczuciem, że wiesz, że jesteś lepszy od innych lub że nie dbasz o to, co myślą inni, co jest niepoprawne. Pewność siebie to nie postawa okreslająca Twój stosynek do innych. Ono dotyczy ciebie, jak siebie postrzegasz, jak siebie odzwierciedlasz i czy znasz swoje możliwości i zdolności.

Pierwszym krokiem do poprawy Twojej pewności siebie jest wycięcie wewnętrznego głosu w naszym umyśle, który ciągle mówi Ci, że nie jest to możliwe, zablokuj go i zacznij zadawać sobie pytanie, jaki jest najgorszy scenariusz, zwykle nie jest tak zły jak głos w Twojej głowie. Po doświadczeniu czegoś, czego obawiałeś się zrobić po raz pierwszy, zdajesz sobie sprawę, że nie było to tak przerażające, jak myślałeś.

Wsparcie moralne jest bardzo ważnym elementem wzmacniania pewności siebie, zawsze powierzaj się komuś, kto może pomóc ci poczuć się lepiej ze sobą. Otwarcie się na swoje lęki i uczucia nie tylko sprawi, że poczujesz się lepiej, ale da ci inne spojrzenie na to, jak inni cię widzą, a usłyszenie, jak ktoś ci mówi, że możesz coś zrobić, może dać ci dodatkową zachętę do zrobienia czegoś.

Czasami próbowanie czegoś w pojedynkę może być zbyt przytłaczające, więc możesz spróbować znaleźć partnera, który może Cię zmotywować, dobrym przykładem jest bieganie. Kiedy czujesz się leniwy, aby pobiegać, Twój partner zadzwoni do Ciebie i spodziewa się, że zobaczysz Cię na miejscu do biegania. pomóc w rozpoczęciu pracy w dowolnym projekcie, w który chcesz się zaangażować.

Zawsze bierz pod uwagę fakt, że jeśli inni mogą to zrobić, Ty jako osoba również możesz to zrobić, wymaga to tylko jednego kroku, aby rozpocząć podróż, a w miarę postępów staje się to łatwiejsze.