Pracuj jak wariat, albo zostań przeciętniakiem- motywacyjny tekst, który doda Ci skrzydeł

Pracuj jak wariat, albo zostań przeciętniakiem- motywacyjny tekst, który doda Ci skrzydeł

Czy kiedykolwiek zdałeś sobie sprawę, że gdybyś rozwinął swój pełen potencjał, stałbyś się mistrzem w swojej dziedzinie?

Jak każdy inny człowiek- masz w sobie kopalnię złota. Tym złotem jest wszystko to, co potencjalnie mógłbyś osiągnąć- gdybyś tylko pracował nad jedną rzeczą, którą kochasz. Ale nie tak, jak myśli większość- w weekendy, od czasu do czasu. Mam na myśli pracę dzień w dzień, godzina za godziną, w tak szaleńczej ilości i z tak zawziętą ambicją, jakby Ci za to płacili stówę za godzinę. Trenując tak cokolwiek- nie ma opcji, że nie zostaniesz mistrzem.

Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z posiadania ukrytych talentów i tego, jak kolosalnie wiele można dzięki nim osiągać Reszta z nas, nawet jeśli wie, że ów talent jest w nas, nie wie, jak wydobyć mocne strony na światło dzienne i wykorzystać je do poprawy jakości naszej egzystencji lub prowadzenia bardziej satysfakcjonującego życia.

Najskuteczniejsze sposoby do odkrywania i co ważniejsze- trenowania- naszych ukrytych mocnych stron, to zarazem te najbardziej oczywiste: wiara w siebie i ciężka praca.

Aby każdy z nas, dzięki wytrwałej pracy nad swoimi talentami mógł wzbogacić swoje i innych życie w wartość, zarabiając na tym jednocześnie spore sumy pieniędzy i zostając, kimś wielkim, musimy w końcu sobie uświadomić, co odróżnia „przegrywa” od zwycięzcy- to cholerna zawziętość i zdolność do ciężkiej pracy. Wydaje Ci się, że tych cech nie masz? No i to jest właśnie błąd. Jak ich nie masz, to je wykształć. Tak, to takie proste. A jak wykształcić zdolność do ciężkiej pracy? Pracując ciężko. Odkryłem Amerykę, co? Ale tak to już jest- to prostsze, a zarazem trudniejsze, niś myślisz. Proste w tym sensie, że jest już na to gotowa receptura (wiedza + wiara + praca), a trudne- bo mało kto chce tę prace wykonać. Ale jak już wykona- to dosłownie recepta na sukces.

Na początek musisz mocno wierzyć, że masz pewne wrodzone mocne strony. Pozbądź się wszelkich negatywnych myśli i tym bardziej- negatywnych działań. Nigdy nie mów sobie: „Nie mogę. Nie mam tego w sobie. Nie dam rady” Zamiast tego pomyśl, że masz w sobie siłę, by stawić czoła każdej sytuacji, bez względu na to, jaka ona jest, i że możesz i na pewno uda ci się poradzić sobie z nią we właściwy sposób. Bo wiesz co? Na pewno Ci się uda. Ludzie radzą sobie w ten czy inny sposób z 99% problemów, bo jakoś muszą. Nie ma takiej opcji, że coś może Cię zatrzymać, jeśli wierzysz w siebie i swoje mocne strony. Zatem piekielnie ważne jest rozwijanie w sobie poczucia, że możesz wszystko i że jesteś w czymś dobry. Jak to robić? Na przykład praktykując tą rzecz.

Pamiętaj, wiara w siebie to pewność siebie, a jej zdobycie to połowa sukcesu.

Następnym krokiem jest praca. Nie mówię, że nie robiłeś tego wcześniej, ale teraz musisz robić to bardziej systematycznie. Zapisz swoje cele . Wypisz je na kartce. To daje rozpędu. I generuje wizję. Ta wizja Cię napędza. Ten napęd pozwala Ci pracować 3 x więcej. Boisz się przemęczenia? To zostań w łóżku i śpij 10 godzin dziennie- ale tak nigdy nie osiągniesz ponadprzeciętnych rzeczy. Zupełnie jak 99% ludzi.

Nie jest to wygodne, ale przynajmniej prawdziwe stwierdzenie- Życie kogoś, kto tworzy legendę, jest wręcz przesiąknięte ciężką pracą, zmęczeniem i pokonywaniem swoich słabości. Albo jesteś gotów na taki wycisk, albo pogódź się z przeciętnością. Albo pracuj nad sobą tak, jakby od tego miało zależeć Twoje życie, albo dalej bądź zwykłym Kowalskim. Nie chciałbyś jednak niczego żałować, patrząc na swoje życie na starość, nie? Więc żyj.